Prvi šolski dan za nove prvošolčke

Datum objave: Sep 10, 2020 12:2:48 PM

Na deževno jutro, 1. septembra, je 12 prvošolcev čakalo posebno doživetje, saj so namreč skupaj s starši prvič prišli v šolo. Ker pa razmere niso dopuščale, da bi vsi skupaj prišli v učilnico 1. razreda, so se z razredničarko Marico Jurak prvič srečali kar v kinodvorani, kjer jih je čakalo posebno presenečenje. Obiskale so jih lutke in jim odigrale predstavo z naslovom Zakaj sem Ajček?. Ker je ta dan za njih res poseben, jih je nagovorila tudi gospa županja, jim podarila spominske knjige in jim zaželela veliko uspehov na njihovi novi poti. Učence je nagovoril tudi gospod policist ter jim podaril rumene rutice, da bodo vidni in varni v prometu. Ob koncu druženja v kinodvorani pa so učenci iz rok gospoda ravnatelja in razredničarke dobili še prav posebno priznanje, saj so ta dan postali učenci OŠ Kozje. Nato je sledil že prvi sprehod učencev z učiteljicama do šole, kjer so vsi prav pogumno preskočili prag učilnice in tako vstopili v njihov drugi dom. Seveda pa svojega prvega šolskega dneva učenci niso zaključili brez sladkega presenečenja.

Povezava na fotografije https://photos.app.goo.gl/n68L3dzkYP4uTeJD8

Maja Garbas