OŠ Kozje ima ponovno državnega prvaka iz logike

Datum objave: Apr 12, 2021 6:58:20 AM

Tudi letošnje šolsko leto je epidemija virusa CoVID-19 močno posegla v predvidena tekmovanja iz znanja. Kar nekaj jih je bilo prestavljenih iz časa, ko so bile šole zaprte na kasnejše termine. Posledica je velika koncentracija tekmovanj v kratkem času, kar predstavlja dodatno obremenitev za uspešne učence, ki se jih udeležujejo. Eno od prvih tekmovanj, ki se je zaključilo, je tekmovanje iz logike, ki ga organizira Zveza za tehnično kulturo Slovenije. Po šolskem tekmovanju v septembru, bi moralo državno biti že v oktobru, izpeljano pa je bilo šele konec marca. Izmed učencev Osnovne šole Kozje se je na državno tekmovanje uvrstil le sedmošolec Bor Gradišek, ki je dosegel nov izvrsten uspeh. Na državnem tekmovanju je pravilno rešil vse naloge in osvojil vse možne točke. To je uspelo le trem sedmošolcem, ki se tako ponašajo z naslovom državnega prvaka iz logike za letošnje šolsko leto.

Bor je postal državni prvak že sedmič. V prejšnjih šolskih letih je namreč trikrat postal državni prvak na tekmovanju iz prostorske predstavljivosti – Matemček, dvakrat na tekmovanju Logična pošast (obe organizira zavod Mathema), lani pa tudi na tekmovanju iz razvedrilne matematike v organizaciji Društva matematikov, fizikov in astronomov. Je pa tokratni naslov državnega prvaka nekaj posebnega, saj je tekmovanje iz logike izmed teh najbolj številčno in posledično tudi najbolj cenjeno.