Nujno varstvo otrok v vrtcu od 16. 11. dalje

Datum objave: Nov 13, 2020 11:38:50 AM

SPOŠTOVANI STARŠI!

Vlada RS je ob epidemioloških razmerah v državi v četrtek, 12. 11. 2020 sprejela odločitev o podaljšanju trenutno veljavnih ukrepov za področje vzgoje in izobraževanja. Obveščamo vas, da bomo v prihodnjih 14 dneh (16. 11. 2020- 27. 11. 2020) nadaljevali z zagotavljanjem samo nujnega varstva za otroke.

Po sklepu Občine Kozje o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, bomo v vrtcu Zmajček Kozje izvajali nujno varstvo v zmanjšanem obsegu, za otroke katerih starši so zaposleni in varstva ne morejo zagotoviti na drug način. Starši, ki nujno potrebujete varstvo morate predložiti potrdilo delodajalca, za oba starša. Ravno tako potrebujeteizjavo, da je bil otrok zadnjih 10 dni zdrav in ni bil v stiku z okuženo osebo.

Po priporočilih NIJZ v vrtec pripeljite le otroke, ki so brez znakov okužbe dihal (nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, povišana temperatura, izguba/sprememba vonja ali okusa…). Prav tako naj v vrtec ne prihajajo, če živijo z osebo, ki ima simptome oz. znake, ki so pripisljivi bolezni COVID -19, ali če živijo z osebo, ki je v izolaciji zaradi bolezni COVID -19.

Prijavo za nujno varstvo otroka oddajte danes, 13. 11. 2020 do 17.00 ure, na el. naslov:

vrtec.zmajcek@os-kozje.si