Teden otroka in otroški parlament

Datum objave: Oct 24, 2019 8:1:8 AM

Na OŠ Kozje smo v tednu otroka učencem omogočili, da se preizkusijo v poklicih, ki jih opravljamo na šoli. Menjava poklicev je bila izvedena v okviru otroškega parlamenta, ki v šolskem letu 2019/2020 deluje na temo Moja poklicna prihodnost. Učencem višjih razredov smo tako ponudili možnost, da si izberejo poklic, ki ga želijo spoznati in za eno šolsko uro smo zamenjali vloge z njimi. Seveda so se morali učenci na uro dobro pripraviti, po navodilih, ki so jih dobili od učiteljev. Največ zanimanja je bilo za poklic hišnika in kuharice, dva učenca pa sta se preizkusila tudi v vlogi ravnatelja. Učenci so izvedli ure pouka tudi pri angleščini, fiziki, kemiji, naravoslovju, slovenščini, tehniki, likovni vzgoji, računalništvu, zgodovini, športni vzgoji, v 2. in 4. razredu ter v OPB. Spoznali so tudi delo pedagoginje, tajnice, računovodkinje, knjižničarke in vzgojiteljice. Učenci nižjih razredov so skupaj z razredničarkami izvedli uro pouka v njihovem razredu. V menjavo poklicev je bilo vključenih kar 53 učencev in za vse je bila to zanimiva izkušnja, zato smo se odločili, da bo takšna menjava poklicev na šoli ostala. Prav vsi delavci smo bili svoje zamenjave veseli, saj so res dobro opravili svoje delo.

Več fotografij si lahko ogledate v fotogaleriji

Mentorica OP: Maja Garbas