Področno prvenstvo v šahu

Datum objave: Dec 24, 2019 7:59:27 AM

V četrtek 19. decembra je na OŠ Lava v Celju potekalo področno posamezno prvenstvo Osnovnih šol v šahu. Udeležilo se ga je pet učencev naše šole, Bor Gradišek in Nik Hladin v konkurenci učencev do 12 let ter Kristjan Godler, Nej Centrih in Noel Kovačič v kategoriji učencev do 9 let.Najboljši rezultat je dosegel Bor Gradišek, ki je zbral 5,5 točk iz sedmih partij in osvojil tretje mesto med 35 tekmovalci. Nik Hladin je zbral 3,5 točke in se uvrstil na 21. mesto.

Kristjanu, Neju in Noelu je to bilo prvo tekmovanje in so predvsem nabirali izkušnje. Kristjan je zbral 3 točke in osvojil 11. mesto, Nej 2,5 točke in 13. mesto, Noel pa 1 točko na 15. mestu med petnajstimi učenci v njihovi kategoriji.

Bor se je s tretjim mestom uvrstil na državno posamično prvenstvo OŠ, ki bo 12. januarja 2020 pri nas v Kozjem!