Hvala "Drobtinica"

Datum objave: Oct 15, 2019 8:53:59 AM

Učenci 6. r. OŠ Kozje smo na Prazniku kozjanskega jabolka v Podsredi sodelovali pri dobrodelni akciji »Drobtinica«, ki so jo pripravile KORK Kozje, Buče in Podsreda. Prostovoljke RK iz našega šolskega okoliša so stojnico bogato obložile z domačim kruhom, pecivom, mlinci, rezanci, kostanjem, jabolki ... K akciji smo aktivno pristopili tudi učenci in naši starši: v šoli in doma smo pekli pecivo, nabrali kostanj, prinesli domači sok, bučnice in uredili stojnico ter povabili obiskovalce k nakupu. Zbrali smo 678 evrov. Finančna sredstva bodo namenjena učencem 6. r., ki izhajajo iz socialno šibkejših družin, in sicer za kritje stroškov šole v naravi, ekskurzij, nakupa delovnih zvezkov in kosil. Hvala vsem, ki ste pomagali to dobrodelno akcijo sooblikovati, še posebej pa ge. Mariji Klavžar, predsednici KORK Kozje.

Šestošolci OŠ Kozje