Gobarski dan na OŠ Kozje

Datum objave: Oct 01, 2019 6:0:1 AM

Topli in deževni jesenski dnevi vabijo gobarje v gozd. Tudi sedmošolci OŠ Kozje smo se jim z veseljem pridružili v sredo, 25. 9. 2019. Predsednica, ga. Marta Kunst, in članice Gobarskega društva Kozjansko Kozje, so nas prijazno sprejele pri gobarski koči v Brezovcu. V treh skupinah smo se s košaro v roki odpravili v okoliške gozdove, da naberemo jurčke, lisičke in čim več raznolikih gob, tudi tiste, ki jih ne poznamo. Iskali smo jih na gozdni stelji, mahovih, drevesih, na štorih, v podrasti. Bili smo dobri opazovalci in košare kmalu napolnili z gobami različnih velikosti, oblik in barv. Bili smo pozorni, da smo nabrali samo en primer vsake vrste, ostale pa nedotaknjene pustili v gozdu. Le redke smo znali sami poimenovati, zato nam je priskočil na pomoč dober poznavalec gob, g. Filip Barič, ki nam je v šoli pomagal določiti ime prav vsaki gobi. Skupaj smo pripravili razstavo, na kateri so se znašle številne golobice, mušnice, grive, gobani, lisičke, prašnice, dežniki, sirovke, lesne gobe … Razstavili smo blizu 70 vrst gob. Prevladovale so užitne, našla pa se je tudi kakšna strupena.

Tako smo preživeli še en prijeten, raziskovalni dan in obogatili svoje znanje o bogati raznovrstnosti gob v našem okolju.

Izabela Godler, Mia Lampič ter učiteljica Lidija Čepin