Učilnico 2. razreda preselili v gozd

Datum objave: Oct 21, 2018 5:38:12 PM

Prav zabavno je povezati vsebine predmetov in imeti pouk izven učilnice. V sredo, 16. 10. 2018, smo drugošolci svojo učilnico preselili v gozd v okolici šole. Pred odhodom smo se zaščitili pred nezaželenimi živalcami – klopi. S sabo smo vzeli knjižice za spoznavanje okolja, delovne liste, peresnice, voščenke in naravoslovno škatlo. Ko smo prišli v gozd, smo najprej poiskali primerno mesto, kjer smo lahko vonjali, opazovali, poslušali zvoke gozda in tipali različne naravne materiale. Sproti smo reševali knjižico opazovanj. Pogovarjali smo se o vrstah dreves, si jih ogledovali ter iskali plodove. Vsak učenec si je izbral tudi svoje drevo, katerega je objel, začutil in dihal z njim ter z naravo. Nato smo poiskali čim več naravnih materialov, ki so nas obdajali, ter jih spravili v naravoslovno škatlo. Le-to smo s sabo odnesli nazaj v šolo, da bomo lahko naslednjo uro spoznavanja okolja poročali o našem raziskovanju. Po končanem raziskovanju gozda smo na bližnjem travniku še malo potelovadili, nato pa smo se odpravili nazaj proti šoli. Spoznavanje okolja je takšen predmet, ki bi ga morali skoraj vedno izvajati v naravi, v stiku s tistim, o čemer se učenci učijo. Tudi učenci so bili navdušeni nad potekom ur izven učilnice. Vsekakor bomo takšne dejavnosti še ponovili.

Učiteljica Katja

Izjave učencev:

Tian: »Meni je bilo zelo všeč, ker smo se učili zunaj.«

Karin: »Lepo sem se imela včeraj, ker smo se učili v gozdu in opazovali drevesa.«

Alina: »Včeraj sem se imela lepo, ker smo šli v gozd.«

Nej: »Včeraj mi je bilo zelo fajn, ker smo šli v gozd.«

Gozdna učilnica