Naši učenci odlični na državnem tekmovanju Prvaki znanja

Datum objave: Feb 14, 2019 8:40:11 AM

Na Osnovni Šoli Antona Martina Slomška na Vrhniki je v torek, 12. 2. 2019, potekalo sedmo državno tekmovanje Prvaki znanja. To je zanimivo ekipno tekmovanje v znanju, kjer je glavna literatura Velika ilustrirana otroška enciklopedija, zelo pomembno pa je uigrano sodelovanje med člani ekipe. Zmaga ekipe Dream team na območnem tekmovanju Savinjske in Zasavske regije, je na državno tekmovanje popeljala tudi učence OŠ Kozje. Tekmovanje na Vrhniki je potekalo na prekrasen zimski dan. Polni znanja so učenci odšli v učilnice, kjer so jih čakale tekmovalne pole. Po pisnem delu je sledilo še finalno tekmovanje sedmih ekip. Ekipa, ki so jo sestavljali Lan Gradišek, Brest Lenarčič, Miha Švajger in Patricija Žučko, se je uvrstila v finalni del tekmovanja, ki je potekal v obliki kviza. Svoje šesto mesto po pisnem delu tekmovanja so v kvizu še oplemenitili in končali tik pod stopničkami, na odličnem četrtem mestu med 33 sodelujočimi ekipami. Pridobljena znanja, izkušnje in doživetja s tega tekmovanja so prav gotovo dobra naložba za prihodnost učencev. Iskrene čestitke tekmovalcem za odličen rezultat.

Mentorica: Marinka Žibret