Naši prvošolci

Datum objave: Sep 14, 2018 11:1:6 AM

PRVI ŠOLSKI DAN NA OŠ KOZJE

V ponedeljek, 3. septembra, 2018 se je pričelo novo šolsko leto 2018/19 tudi na OŠ Kozje. Učenci, učitelji, prvošolčki in njihovi starši so se zjutraj zbrali v Večnamenskem centru Kozje. Najprej sta prisotne nagovorila ravnatelj Roman Gradišek in županja Občine Kozje Milenca Krajnc. Po nagovoru so se učenci od 4. do 9. razreda odpravili v svoje matične učilnice, kjer so jim razredniki predstavili potek novega šolskega leta.

Sledila je predstava s čarodejem Andrejem za učence od 1. do 3. razreda. Prvošolčke je po predstavi pozdravila njihova razredničarka Marica Jurak. Gospod ravnatelj je učencem prvega razreda podelil priznanja ob vstopu v šolo. O varni poti v šolo je otrokom in njihovim staršem spregovoril vodja policijskega okoliša Dušan Jurgec, ki je prvošolčkom razdelil rumene rutice in kresničke. Gospa županja je z lepimi mislimi poudarila pomen tega dne in vsakemu otroku podarila knjigo s posvetilom. Sledilo je še eno sladko presenečenje s torto. Velika torta je bila prava paša za oči in seveda tudi prijetna za želodčke. In tako se je prvi šolski dan za novo generacijo prvošolčkov počasi zaključil in v spremstvu staršev so se veseli odpravili domov.