Naša ekipa druga na Mladih genialcih

Datum objave: Apr 29, 2019 7:33:46 AM

V sredo, 24. aprila 2019, se je v Krškem odvijalo že sedmo tekmovanje Mladi genialci. Med triindvajsetimi osnovnimi šolami iz Posavja in Obsotelja so v napetem in zelo izenačenem finalu največ znanja o energetiki pokazali tekmovalci iz OŠ Velika Dolina, OŠ Kozje in OŠ Brežice. Tekmovanje Mladi genialci« - kviz o energetiki organizira podjetje GEN energija, v partnerstvu s podjetjem Nuklearna elektrarna Krško, od šolskega leta 2012/2013 dalje, izmenično za osnovne in srednje šole. V letošnjem letu so bili na vrsti ponovno osnovnošolci in med triindvajsetimi sodelujočimi ekipami sta bili tudi ekipi OŠ Kozje in OŠ Lesično. Šolske ekipe sestavljene iz treh učencev, ki so največ znanja pokazali na šolskem tekmovanju, so se zbrale na tekmovalnem odru Kulturnega doma v Krškem in navdušile s poznavanjem energetskih tem in mladostno energijo. Po napetih uvodnih predtekmovalnih krogih in izenačenemu finalu je slavila ekipa OŠ Velika Dolina pod mentorstvom Aljaž Božiča. Drugo mesto so zasedli učenci OŠ Kozje pod mentorstvom Manice Kolar, tretje mesto pa učenci OŠ Brežice pod mentorstvom Brede Majcen. Ekipo Osnovne šole Kozje so sestavljali devetošolca Lan Gradišek in Patricija Žučko ter osmošolec Brest Lenarčič. Za nagrado za osvojeno drugo mesto na tekmovanju so dobili tablične računalnike, hkrati pa so za svojo šolo pridobili nagrado v višini 700 € za nakup didaktičnih pripomočkov.