Dve bronasti medalji z državnega prvenstva v badmintonu

Datum objave: Mar 15, 2019 1:54:48 PM

V sredo 13. marca 2019 je na OŠ Mirna potekalo državno posamično osnovnošolsko prvenstvo v badmintonu, ki so ga udeležili najboljši tekmovalci s področnih tekmovanj. Osnovno šolo Kozje oziroma celjsko regijo so med nelicenciranimi tekmovalkami in tekmovalci zastopale učenke Špela Šošterič, Katja Bratuša in Špela Kukovičič ter učenci Žan Kiderič, Tim Šmon in Lan Gradišek. Tekmovalci so bili v prvem delu tekmovanja razdeljeni po skupinah iz katerih so se najboljši uvrstili v izločilne boje. To je uspelo Žanu Kideriču, Timu Šmonu, Katji Bratuša in Špeli Kukovičič. Žan, Tim in Katja so bili nato uspešni tudi v osmini finala in se uvrstili v četrtfinale. Tu sta se Žan in Tim pomerila med sabo in po izenačenem dvoboju je z eno samo točke razlike zmagal Tim. V polfinalu je nato naletel na premočnega tekmeca in izgubil ter tako osvojil tretje mesto v državi. Ko je bila v četrtfinalu uspešna tudi Katja je bilo že jasno, da se bodo tekmovalci OŠ Kozje domov vrnili z dvema medaljama. V polfinalu je nato Katja izgubila s kasnejšo zmagovalko in tako tudi ona osvojila bronasto medaljo! Za učence in učenke, ki badminton vadijo pod okriljem vaditelja Bojana Dobravc iz Tenis kluba Kozje, sta to bili že druga in tretja medalja z državnih prvenstev in velika vzpodbuda še za ekipno državno prvenstvo, ki bo na sporedu meseca aprila.