Badmintonska ekipa ponovno med najboljšimi

Datum objave: Apr 13, 2019 10:59:31 AM

Badmintonska ekipa Osnovne šole Kozje je ponovno, že tretjič nastopila na državnem ekipnem prvenstvu osnovnih šol v badmintonu. Državno prvenstvo je potekalo v Medvodah, ekipa OŠ Kozje pa se je pod vodstvom vaditelja Bojana Dobravca tja odpravila samozavestno, na krilih dveh tretjih mest z državnega prvenstva posameznikov. Žreb je naši ekipi v skupinskem delu namenil nasprotnike z Osnovne šole Miška Kranjca v Ljubljani in Osnovne šole Loka iz Črnomlja. Naši ekipa je obe tekmi zmagala in se uvrstila v osmino finala. Tu smo naleteli na Osnovno šolo Ivana Tavčarja iz Gorenje vasi. Z zmago proti njim je ekipa že ponovila najboljši dosežek iz lanskega in izpred treh let – četrtfinale državnega prvenstva. Nasprotnik v četrtfinalu je bila ekipa Osnovne šole Križe, ki pa je imela nekoliko več znanja in sreče in se je po izenačeni tekmi uvrstila v polfinale. Naša ekipa je tako tekmovanje ponovno zaključila z delitvijo petega mesta v državi, kar je lep uspeh, še posebej ker bo večina ekipe lahko nastopila na prvenstvu še naslednje leto. K dobri uvrstitvi je največ prispevala mešana dvojica Katja Bratuša in Žan Kiderič, ki je zmagala na vseh treh tekmah, ki jih je igrala, tri zmage iz štirih tekem je prispeval Žan Kiderič med učenci posamezno, enak izkupiček pa je imela tudi fantovska dvojica Lan Gradišek in Tim Šmon. Dve zmagi je med učenkami posamezno prispevala Katja Bratuša, nastopila pa je še dekliška dvojica Špela Šošterič in Špela Kukovičič.