Bor Gradišek tretji na področnem prvenstvu v šahu

Datum objave: Apr 20, 2021 6:50:51 AM

Prvenstva osnovnošolcev v šahu so ena redkih šolskih športnih tekmovanj, ki so in bodo izpeljana v letošnjem šolskem letu, saj lahko potekajo na daljavo preko spleta.

Področna prvenstva so bila na sporedu med 7. in 17. aprilom, za celjsko področje je potekalo v četrtek 15. aprila. Izmed učencev naše šole se ga je udeležil le Bor Gradišek, ki je letos prvič nastopal med starejšimi učenci do 15 let. To je bila tudi najštevilčnejša kategorija, saj se je dvaindvajset šahistov potegovalo za prva tri mesta in uvrstitev na državno prvenstvo. To je uspelo Boru, ki je osvojil končno tretje mesto na področnem prvenstvu in se uvrstil na državno prvenstvo, je bilo v sredo 21. aprila 2021. V konkurenci 69 najboljših šahistov zadnje triade je osvojil odlično 21. mesto in bil peti v državi med sedmošolci.