novice2018_19‎ > ‎

Naši učenci naj raziskovalci znanja

objavljeno: 26. apr. 2019 02:42 avtor: Kozji Zmaj
Učenci in učenke OŠ Kozje so v letošnjem šolskem letu prvič sodelovali na območnem tekmovanju Raziskovalci znanja, ki je potekalo 24. 4. 2019, na I. OŠ Žalec. Gre za tekmovanje, v katerega so vključeni učenci četrtega in petega razreda. Učenci so reševali test  tridesetih vprašanj, ki so obsegali številna področja, na tekmovanje pa so se pripravljali s pomočjo člankov v reviji Moj planet. Raziskovalci znanja je podmladek tekmovanja Prvaki znanja.

Območnega tekmovanja sta se udeležili dve ekipi. Ekipa četrtošolk z imenom RAZISKOVALKE ZNANJA 2009, ki so jo sestavljale: Julija Bratuša, Aneja Blažič, Žana Kozole in Anja Kukovičič, je zasedla četrto mesto

Ekipa petošolcev, z imenom DREAM TEAM JUNIOR,  v sestavi: Bor Gradišek, Nik Hladin, Anita Kozole in Luka Lesjak pa je z doseženimi 88 točkami  osvojila prvo mesto. S tem rezultatom je ekipa DREAM TEAM JUNIOR dosegla naziv NAJBOLJŠI RAZISKOVALCI ZNANJA med ekipami Zasavske in Celjske regije.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim na tekmovanju!

Mentorica: Marinka Žibret