Preživimo dan s knjigo

objavljeno: 9. jun. 2021 23:49 avtor: Kozji Zmaj
V četrtek, 3. 6. 2021, smo na šoli imeli kulturni dan, ki je bil tudi letos namenjen branju. Za sprostitev smo ga letos povezali z glasbo in v goste povabili ustvarjalca Rapoezije, dr. Igorja Saksido in Trkaja.

Učenci vseh razredov so se na začetku dneva pogovarjali o tem, zakaj je branje pomembno, nato pa je vsak razred bral določeno knjigo.

Sledilo je glasbeno ustvarjanje. Učenci nižjih razredov so na različne načine ustvarjali ritem v glasbi in se igrali z lončki ob pesmi Cup song. Učenci višjih razredov pa so si ogledali posnetek o tem, kako nastaja rap, potem pa tudi sami postali ustvarjalci rapa. Nastala so res zanimiva rap besedila in nekateri učenci so se preizkusili tudi v izvajanju rapa.

Ob koncu dneva pa je bilo na vrsti dolgo pričakovano druženje z dr. Igorjem Saksido in Trkajem, ki sta za učence nižje stopnje pripravila zanimivo, igrivo in sproščeno izvedbo otroških pesmi. Tako so slišali npr. Hudo mravljico in Marko skače v rap izvedbi in bili tako navdušeni, da so jima pomagali tudi s prepevanjem.

Za učence višje stopnje pa sta izvedla pesmi slovenskih klasikov, kot je npr. Prešernova Glosa, vendar v rap različici. Učenci so ju z zanimanjem poslušali in ju na koncu celo presenetili s tem, da so ju prosili še za dodatno pesem, ki sta jo z veseljem izvedla.

Tako se obema gostoma v imenu vseh učencev in delavcev OŠ Kozje najlepše zahvaljujem, da sta se odzvala našemu vabilu.

Dan je vsem hitro minil, a rap je na šoli ostal, saj še vedno občasno kdo zarepa delček katere od pesmi, ki so jo slišali ta dan.

Nastale fotografije in posnetke si lahko pogledate na povezavi:

Maja Garbas