Hvala "Drobtinica"

objavljeno: 15. okt. 2019 01:53 avtor: Kozji Zmaj   [ posodobljeno 15. okt. 2019 01:58 ]
Učenci 6. r.  OŠ Kozje smo na Prazniku kozjanskega jabolka v Podsredi sodelovali pri dobrodelni akciji »Drobtinica«, ki so jo pripravile KORK Kozje, Buče in Podsreda. Prostovoljke RK iz našega šolskega okoliša so stojnico bogato obložile z domačim kruhom, pecivom, mlinci,  rezanci, kostanjem, jabolki ... K akciji smo aktivno pristopili tudi učenci in naši starši: v šoli in doma smo pekli pecivo, nabrali kostanj, prinesli domači sok, bučnice in uredili stojnico ter povabili obiskovalce k nakupu. Zbrali smo 678 evrov. Finančna sredstva bodo namenjena učencem 6. r., ki izhajajo iz socialno šibkejših družin, in sicer za kritje stroškov šole v naravi, ekskurzij, nakupa delovnih zvezkov in kosil.

Hvala vsem, ki ste pomagali to dobrodelno akcijo sooblikovati, še posebej pa ge. Mariji Klavžar, predsednici KORK Kozje.

Šestošolci OŠ Kozje