Naši učenci na državnem šahovskem prvenstvu

objavljeno: 24. apr. 2017 01:31 avtor: Kozji Zmaj
Naši mladi šahisti, ki vadijo šah v okviru šahovskega krožka, so se v soboto 22. aprila udeležili državnega osnovnošolskega šahovskega prvenstva za učence do 9 let, ki je potekalo na OŠ Jakoba Aljaža v Kranju. Turnirja so se pod vodstvom mentorja Marjana Drobneta udeležili Bor Gradišek, Luka Lesjak, Rok Romih in Matevž Muškatevc iz 3. razreda ter Blaž Županc iz 2. razreda. V konkurenci 86 šahistov iz cele Slovenije se je izmed naših učencev najbolje odrezal Bor, ki je v sedmih partijah zbral štiri točke in osvojil končno 30. mesto. Ostali naši tekmovalci so zbrali med eno in pol ter dvema točkama ter se uvrstili v zadnjo tretjino tekmovalcev. Ker je bilo za večino to prvo tako veliko tekmovanje pa je tudi to zelo lep uspeh.