Naši učenci na kiparski koloniji Lesko 2017

objavljeno: 21. maj 2017 03:28 avtor: Kozji Zmaj   [ posodobljeno 21. maj 2017 03:29 ]
Tudi letos so se naši učenci,  udeležili mednarodne otroške kiparske kolonije Lesko v Lesičnem, katere glavna značilnost je, kot že ime pove, delo z lesom. Tokrat so pod mentorstvom likovnega pedagoga prof. Franca Grobelška in strokovnega mentorja likovne kolonije akad. kip. Mitje Staneka ustvarjali: Maja Krajnčič, Florijan Felicijan in Primož Klavžar iz 9. razreda.

Delo je bilo zahtevno, hkrati pa prijetno in zanimivo. Učenci so delali skupaj in ustvarili leseni relief z motivom sove, ki simbolizira njihovo željo po znanju in modrosti.

Kolonija je potekala 11. in 12. 5. 2017. Naši učenci so sodelovali drugi dan skupaj z učenci domače šole, Bistrice ob Sotli, Bizeljskega, Pišec in Dobja. Poudariti je potrebno tudi pomen

druženja in izmenjave mnenj ter izkušenj med učenci in mentorji, ki prispeva k večji ustvarjalnosti in osebnem razvoju na tem umetniškem področju.