Mladi genialci

objavljeno: 9. maj 2017 01:01 avtor: Kozji Zmaj
25. aprila 2017 smo se trije učenci devetega razreda udeležili državnega tekmovanja Mladi genialci v Krškem. Tekmovali smo v ekipah in ekipo naše šole smo sestavljali Maja Krajnčič, Florjan Felicijan in jaz. Pred državnim tekmovanjem smo imeli tudi šolsko, na katerem je sodelovalo kar nekaj učencev, nato pa smo se trije z najboljšim številom točk uvrstili na nadaljnje tekmovanje. Pripravljali smo se s pomočjo literature, ki smo jo dobili od organizatorjev tekmovanje in dodatne literature, ki nam jo je pripravila gospa učiteljica. Državno tekmovanje je potekalo v Kulturnem domu v Krškem. Odgovarjali smo preko tabličnih računalnikov in ker takega načina tekmovanja še nismo poznali, nam je bilo še toliko bolj zanimivo. Na generalki smo se naučili uporabljati program za odgovarjanje. Nato pa je šlo zares. Tekmovali smo v treh krogih. V prvem krogu je tekmovalo vseh 20 skupin in med njimi smo dosegli 2. mesto. Nato smo odšli v drugi krog, kamor se je uvrstilo le še 10 ekip. V drugem krogu smo zasedli nesrečno 6. mesto, saj se je v tretji krog uvrstilo le najboljših 5. Kljub temu smo bili zelo zadovoljni z našim rezultatom, saj smo bili na tekmovanju prvič in mislim da smo se vsi naučili veliko novega o energiji in njeni proizvodnji. To je bila za vse izmed nas zelo lepa izkušnja, ki je še dolgo ne bomo pozabili.

TAMARA KOS, 9.razred