Shema šolskega sadja in zelenjave

PROJEKT SHEMA ŠOLSKEGA SADJA

Sadje in zelenjava predstavljata pomembno skupino živil v uravnoteženi prehrani šolarja. Tako sadje kot zelenjava v svoji sestavi vključujeta visok delež vode, prehranskih vlaknin in zaščitnih snovi – vitamine in minerale, ki pomembno vplivajo na zdravje človeka.

Ker se zavedamo pomembnosti uživanja sadja in zelenjave pri otrocih, smo se odločili sodelovati v evropskem projektu »SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE«. Projekt poteka  s finančno podporo Evropske unije.

Namen projekta je ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže pri otrocih, ki povečuje tveganje za bolezni sodobnega časa.

Projekt bomo na šoli izvajali celo šolsko leto. Enkrat tedensko bomo učencem poleg redne šolske prehrane ponudili lokalno pridelana jabolka, hruške, orehe in jagode

V okviru tega projekta bomo izvedli več dejavnosti, ki bodo potekale skozi celo šolsko leto.

Več o projektu si lahko preberete na naslednji povezavi: http://www.shemasolskegasadja.si/ .

Za zajtrk tudi zelenjava

Privlačen sadni krožnik
Zelenjavni namaz (3. r.)
Zajtrkovalne navade (5. r.)

Obisk čebelarke
Tradicionalni slovenski zajtrk
Izbiram zdrava živila
Hrana ni za stran
Sladkor v pijačah
Z igro do znanja
Napitek iz zelenjave in sadja

Jemo tudi z očmi
Priprava zelenjavnega namaza (1. r.)
Sadna nabodala (4. r.)