Shema šolskega sadja in zelenjave

PROJEKT SHEMA ŠOLSKEGA SADJA

Sadje in zelenjava predstavljata pomembno skupino živil v uravnoteženi prehrani šolarja. Tako sadje kot zelenjava v svoji sestavi vključujeta visok delež vode, prehranskih vlaknin in zaščitnih snovi – vitamine in minerale, ki pomembno vplivajo na zdravje človeka.

Ker se zavedamo pomembnosti uživanja sadja in zelenjave pri otrocih, smo se odločili sodelovati v evropskem projektu »SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE«. Projekt poteka  s finančno podporo Evropske unije.

Namen projekta je ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže pri otrocih, ki povečuje tveganje za bolezni sodobnega časa.

Projekt bomo na šoli izvajali celo šolsko leto. Dvakrat tedensko bomo učencem poleg redne šolske prehrane ponudili lokalno pridelana jabolka, hruške, orehe in jagode

V okviru tega projekta bomo izvedli več dejavnosti, ki bodo potekale skozi celo šolsko leto.

Več o projektu si lahko preberete na naslednji povezavi: http://www.shemasolskegasadja.si/ .

Šestošolci rešujejo sadno-zelenjavno križanko
Tradicionalni slovenski zajtrk na OŠ Kozje
Zakaj uživati sadje?
Zakaj uživati lokalno pridelano hrano?
Upoštevajmo prehranski nasvet